سه شنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

دیدار مدیر اجرایی انجمن صنایع پرتغال با رئیس اتاق ایران


در ملاقات مدیر اجرایی انجمن صنایع پرتغال با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران توسعه روابط تجاری بین دوطرف مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تأکید بر لزوم توسعه روابط اقتصادي ایران و پرتغال، اظهار کرد: پتانسیل‌های زیادی برای همکاری دو کشور وجود دارد و در زمینه خدمات مانند خطوط حمل‌و‌نقل دریایی ایران می‌تواند سرمایه‌گذاری کند.

«دکتر محمد نهاوندیان» یادآور شد: بانک‌های ایرانی می‌توانند و تمايل دارند تجارت بانكي خود را با سرمايه‌گذاران به اشتراك بگذارند.

وی با تأکید بر این‌که تحریم‌ها هیچ اساس و پایه‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: به شرکت‌های خصوصی این حق را می‌دهیم که از خودشان دفاع کنند و وزارت‌خانه‌ها هم آن‌ها را راهنمایی می‌کنند تا مشکلاتشان را خودشان حل کنند.

دکتر نهاوندیان در ادامه با یادآوری این‌که بازار سرمایه، جهانی شده است، تأکید کرد: باید فرصت‌ها را دید و صادرات نفتی و غیرنفتی کشور طبقه‌بندی شده‌اند.

وی ارتباط با پرتغال را مهم ارزیابی کرد و گفت: بعد از افزایش قیمت نفت بسیاری از کشورها به انرژی‌های تجدیدپذیر فکر می‌کنند.

رئیس اتاق ایران درباره روابط بین دو کشور ابراز کرد: در ایران شرکت‌هایی داریم که کالاهای با کیفیتی دارند و به دانمارک صادرات می‌کنند.

وی افزود: در زمینه شیشه و سرامیک، ایران فرصت مناسبی دارد و در بخش صادرات با توجه به قیمت انرژی، موضوعات مربوط به فن‌آوری باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود تسهیل شرایط پرتغال برای صدور روادید را نشانه خوبی در تجارت و نشان‌دهنده هوش و ذکاوت سفارت پرتغال برشمرد.

هم‌چنین «آنتونیو الفیاط» مدیراجرایی انجمن صنایع پرتغال نیز ضمن ابراز تمایل به برقراری ارتباط مستقیم با ایران، اظهار کرد: ایران در زمینه صنایع قوی است و پتانسیل زیادی دارد.

وی تصریح کرد: انتظار داریم که روابط تجاری بین دو طرف گسترش پیدا کند، هر چند که مشخص است دولت و وزارت‌خانه‌ها سیاست‌های جداگانه‌ای دارند.

«نادر حقیقی» رئیس شورای مشترک ایران و پرتغال نیز از ارتباط مستقیم بین شرکت‌های تخصصی دو کشور به‌عنوان فرصت مناسبی یاد کرد.

وی اذعان کرد: در ایران نیروهای آموزش دیده در سطح بالایی داریم که می‌توانند در زمینه‌های مشترک همکاری کنند.

حقیقی هم‌چنین خاطرنشان کرد: سفارت پرتغال قول داده است که اگر بازرگانان ایرانی بلیط هواپیما را از ترکیش‌ایر تهیه کنند به آن‌ها سریع ویزا داده شود.
تاریخ خبر: 890721
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی