سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

ارزش ميوه‌هاي ايراني در سبد كشورهاي ديگر به دو ميليارد دلار رسيد

ارزش ميوه‌هاي ايراني در سبد كشورهاي ديگر به دو ميليارد دلار رسيد

تهران - مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي از افزايش حجم صادرات محصولات باغي به بيش از دو ميليارد دلار در سال گذشته خبرداد.

 

سيد رحمت‌الله پريچهر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا ارزش مجموع صادرات انواع ميوه به ديگر كشورها را 2 ميليارد و 42 ميليون و 344 هزار دلار و حجم كل صادرات ميوه در اين سال را حدود 830 هزار تن ذكر كرد.
اين در حالي است كه در سال پيش از آن (سال 88) 780 هزار تن ميوه به ارزش يك ميليارد و 680 ميليون دلار به ديگر كشورها صادر شده است كه با اين احتساب صادرات اين بخش از افزايشي 320 ميليون دلاري برخوردار بوده است.
اين مقام مسوول در وزارت جهادكشاورزي اظهار داشت: محصولات صادر شده در اين بخش شامل بادام، زردآلو، پسته تازه و خشك كرده، انواع خرما، پرتقال و ساير مركبات، انگور تازه، كشمش، سيب درختي، ساير ميوه‌هاي تازه يا خشك كرده و ساير خشكبار مي‌شود.
به گفته وي صدور پرتقال و ديگر مركبات نسبت به سال پيش از آن از نظر وزني 74 درصد و از نظر ارزشي 88 درصد افزايش داشته است.
وي همچنين با تاكيد بر افزايش كيفيت توليد انواع خرما گفت: حجم صدور خرما در سال گذشته 12 درصد رشد داشت در حالي كه از نظر ارزشي با رشدي 51 درصدي روبرو بود كه اين امر نشان‌دهنده افزايش كيفيت محصول نسبت به سال قبل از آن است.
وي همچنين از افزايش 26 درصدي وزن و 22 درصدي ارزش صادرات انواع پسته در سال گذشته خبر داد و گفت: اين امر در حالي صورت گرفت كه بازرسان اتحاديه اروپا از وضعيت توليد پسته در كشور بازديد كرده و گزارشي در سايت اين اتحاديه تهيه كردند كه اين گزارش نشان‌دهنده روند رو به رشد توليد و فرآوري اين محصول در كشور بود.
پريچهر با اشاره به افزايش ميزان صادرات انگور تازه گفت: در سال گذشته ميزان صادرات اين ميوه از نظر وزن 45 درصد و ارزش صادرات آن 60 درصد افزايش پيدا كرد.
مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي همچنين از افزايش 24 درصدي ميزان صادرات كشمش به ديگر كشورها خبر داد كه به اين صورت ارزش ميزان صادرات اين محصول نسبت به سال قبل از آن 25 درصد رشد داشته است.
به گفته پريچهر، ساير ميوه‌هاي تازه يا خشك كرده از نظر وزني 65 درصد و از نظر ارزشي 60 درصد افزايش داشته و بادام و مغز بادام نيز با 17 درصد رشد وزني، 88 درصد از نظر ارزش نسبت به سال قبل افزايش پيدا كرده است.
مدير كل دفتر امور ميوه‌هاي معاونت توليدات گياهي وزارت جهادكشاورزي تصريح كرد: اين ارقام نشان دهنده اين امر است كه توليد ميوه در سال گذشته از نظر كمي از رشد مناسبي برخوردار بوده و هم از نظر كيفي به سمت رعايت استانداردهاي جهاني حركت سريعي داشته‌ايم.


تاریخ خبر: 900228
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی