سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

حضور 30 سرمایه گذار خارجی در ایران

مدیر عامل یکی از شرکت های سرمایه گذاری ایرانی گفت: 30 سرمایه گذار خارجی با دعوت این شرکت برای اشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در ایران به کشورمان وارد شده اند و روز سه شنبه 27/2/1390 از بازار سرمایه ایران دیدن می کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر  ، رامین ربیعی در نشستی خبری افزود: این سرمایه گذاران به ایران امده اند تا در برنامه های مختلف ظرفیت و جذابیت های اقتصادی ایران به انها معرفی شود.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه های خارجی به کشور و رونق بورس تهران از مهمترین اهداف این شرکت است گفت: این سرمایه گذاران با برخی مقامات بلند پایه اقتصادی نیز دیدار می کنند.

ربیعی افزود : سرمایه گذاران خارجی دیروز به ایران امدند تا در برنامه ای 6 روزه با واقعیت های ایران و ظرفیت های اقتصادی کشورمان از نزدیک اشنا شوند.

مدیرعامل این شرکت سرمایه گذاری با بیان اینکه این سرمایه گذاران عمدتا از کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا ، فنلاند ، انگلستان، ‌سوئیس و برخی هم از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هستند گفت : انها به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی مدیریت منابع مالی وسیعی را در بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری، بانکها ، بیمه ها و صندوق های بازنشستگی بر عهده دارند و علاقمند به سرمایه گذاری در ایران به عنوان یکی از قطب های اقتصادی منطقه هستند.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر داشتن منابع طبیعی و انرژی یکی از غنی ترین کشورهای دنیاست افزود: وجود ذخایر عظیم نفت ، گاز ،‌فلزات و مواد معدنی با توجه به رشد اقتصاد در دنیا و بویژه کشورهای در حال توسعه یکی از عوامل مهم در پیشرفت و جذب سرمایه های خارجی است.

ربیعی به جمعیت جوان ایران به عنوان نقطه قوت کشورمان اشاره کرد و گفت: این منبع ارزشمند انسانی با کسب درامد و صرف هزینه برای زندگی موجب رشد و شکوفایی اقتصاد هر کشوری خواهد شد.

مدیر عامل این شرکت سرمایه گذاری، تصویب اصل 44 و حرکت درجهت اقتصاد خصوصی در ایران را موقعیت جذابی برای سرمایه گذاران دانست و افزود : این موضوع می تواند سرمایه های کلانی وارد کشور کند.

وی با بیان اینکه بورس تهران به عنوان یکی از بازارهای مهم سرمایه چه از نظر حجم وچه از نظر قیمت در سالهای اخیر رونق زیادی داشته است افزود : افزایش ابزارهای مالی در این بازار می تواند برای هر سرمایه گذاری جذاب و قابل توجه باشد.

رئیس هیات مدیره این شرکت سرمایه گذاری ایرانی هم در این نشست با بیان اینکه پارسال نیز تعدادی از سرمایه گذاران خارجی برای معرفی ظرفیت های اقتصادی کشور به انان به ایران امدند گفت: این شرکت سرمایه گذاری در سال 84 تاسیس شد و در مدت فعالیت خود تاکنون توانسته است بیش از 150 میلیارد تومان یعنی حدود 90 درصد سرمایه های خارجی در بورس تهران را جذب کند.

روزبه پیروز افزود: برنامه های متنوعی برای سرمایه گذاران خارجی در مدت سفرشان به ایران تدارک دیده شده است که از جمله انها می توان به بازدید از سازمان بورس اوراق بهادار تهران و قطب های فعال صنعتی کشور از جمله ایران خودرو و فولاد مبارکه اشاره کرد.


تاریخ خبر: 900228
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی