جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

قائم مقام بانك مركزي

در پاسخ به ايرنا/

قائم مقام بانك مركزي: تنها 600 صرافي مجاز اعلام شده است

تهران - قائم مقام بانك مركزي از پايان يافتن ساماندهي صرافي هاي كشور خبر داد و گفت: بانك مركزي 600 صرافي را مجاز و تحت نظارت اعلام كرده كه اسامي آنها در سايت اين بانك موجود است.

 

به گزارش ايرنا،‌ سيد حميد پور محمدي در حاشيه همايش ملي پذيرش بنگاه هاي اقتصادي در بورس اوراق بهادار در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ايرنا مبني بر وضعيت ساماندهي صرافي ها ، افزود: بانك مركزي براي اين صرافي ها كد صادر كرده و از آنها حمايت خواهد كرد.
به گفته وي ،‌بانك مركزي قصد دارد توان و قابليت صرافي ها را ارتقا داده تا عمليات مالي آنها شفاف شده و به فعالان اقتصادي كشور كمك كنند.
پور محمدي با بيان آنكه، ‌نرم افزار جامع براي صرافي هاي مجاز نصب شده است ،افزود: برهمين اساس عمليات اين صرافي ها تحت كنترل بوده و كانوني نيز تاسيس شده تا وضعيت خود انضباطي در اين بخش ايجاد و رابطه نزديكي نيز با بانك مركزي داشته باشند.
وي ادامه داد: كانون ويژه صرافان علاوه بر حمايت از حقوق اين صنف مي تواند در مقررات نويسي و تقويت صرافي ها نقش داشته باشند.
وي با بيان آنكه ،‌ كار ساماندهي دو بخش از بازار غيرمتشكل پولي پايان يافته ،‌گفت: تعاوني هاي اعتبار به 14 موسسه اعتباري تبديل شدند كه تمامي آنها از بانك مركزي مجوز مي گيرند.

** اعتبار سنجي مشتريان
قائم مقام بانك مركزي با بيان آنكه،‌ شركت اعتبار سنجي مشتريان از چند سال پيش تاسيس شده ، اظهارداشت: پس از اين مرحله نياز بود كه بانك مركزي به صورت جدي از اين شركت حمايت كند.
وي ادامه داد: شركت اعتبار سنجي مشتريان هم اكنون وضعيت مطلوبي دارد و بانك اطلاعاتي آن زير نظر بانك مركزي فعال شده و دستور العمل آن نيز تنظيم شده است .
پور محمدي اظهارداشت: در شوراي شركت اعتبار سنجي نيز پنج وزارتخانه سياست گذاري كلان مي كنند و در بسته سياستي نظارتي سال جاري بانك مركزي نيز مشترياني در اولويت قرار مي گيرند كه رتبه اعتباري آنها مشخص شده باشد.

** حقوق تضمين سپرده ها
قائم مقام بانك مركزي گفت: بر اساس حقوق تضمين سپرده ها ، ساز و كاري ايجاد شده تا در صورتي كه نهادهاي مالي دچار آسيب و بحران شوند از آنها حمايت گردد كه براساس قانون برنامه پنجم توسعه بانك مركزي موظف شد تا صندوق تضمين سپرده ها را ايجاد كند و هم اكنون اسناسنامه مقررات آن تهيه شده و بزودي به دولت تقديم مي شود.
وي با بيان اينكه ،‌صندوق تضمين سپرده ها براي اطمينان دهي بخش پس انداز و اطمينان بخشي ايجاد مي شود ،‌افزود:‌ سرمايه اين صندوق عددي ازسرمايه بانك ها و ميزان سپرده قانوني آنها است.


تاریخ خبر: 900304
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی