شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

سالانه بيش از290 ميليون تن مواد معدني ازذخاير كشور استخراج مي شود

كرج - معاون اكتشافات سازمان زمين شناسي و اكتشافات كشور گفت: سالانه بيش از 290 ميليون تن مواد معدني از ذخاير كشور استخراج مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، بهروز برنا عصر چهارشنبه در نشست مشترك كارشناسان معدني كشورهاي عضو اكو با مديران سازمان صنايع و معادن استان البرز افزود:اين مقدار مواد معدني از 68 نوع ماده استخراج مي شود.
وي اظهار داشت: در اكتشافات معدني انجام شده، 30 نوع ماده معدني جديد نيز كشف شده است كه بزودي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
برنا گفت: قبل از انقلاب اسلامي 300 معدن در كشور شناسايي شده و فعال داشتيم كه با كارهاي اكتشافي انجام شده ، اكنون اين رقم به پنج هزار و 700 معدن فعال در كشور رسيده است.
وي با اشاره به اينكه ذخاير قطعي كشور 57 ميليارد تن است افزود: در راستاي فعاليت هاي انجام شده در صنعت معدن كشور تاكنون 21 هزار صنايع معدني شكل گرفته است.
اين مسوول يادآور شد: سياست كلي دولت در بخش صادرات مواد معدني ، جلوگيري از صدور مواد خام است و به شدت با اين موضوع برخورد مي شود ، چرا كه مواد خام بايد در صنعت مورد استفاده قرار گيرد.
برنا گفت: ايران به عنوان يكي از كشورهاي معدني دنيا مطرح است و در حقيقت 3 درصد ذخاير شناخته شده دنيا را داراست.
وي افزود : ايران داراي پتانسيل هاي بالايي درخصوص ذخاير معدني است چرا كه بر روي كمربند شناخته شده آلپ هيماليا قرار گرفته است ، همچنين يكي از كمربندهاي معروف مس و طلا به نام اروميه دختر از كشور ما مي گذرد.
برنا اظهار داشت: عبور كمربند آهن به نام اورايل عمان از كشور ما و همچنين كمربند سرب ، روي ، كروميت و تبخيري ها در غني تر شدن ذخاير معدني ايران تاثير بسزايي دارد.
وي ياد آور شد: ايران از سالهاي بسيار كهن حرف هاي زيادي در بخش معدنكاري داشته است به گونه اي كه تاكنون 1200 معدنكاري قديمي در كشور شناخته شده است كه گذشتگان آن را كشف ، استخراج و مورد استفاده قرار داده اند.
معاون اكتشافات سازمان زمين شناسي ايران گفت: امروزه براي كشف ذخاير معدني بايد از تكنيك هاي نوين اكتشافات استفاده شود كه سازمان زمين شناسي ايران طي اقدامات انجام شده در 10 سال گذشته زمينه و زير ساختهاي اكتشافي فراواني را فراهم كرده است.
وي ، تكميل نقشه هاي جغرافيايي و ژئوشيمي 100 هزار ، پرداختن به نقشه هايي با مقياس يك بر 25 هزار و همچنين استفاده از ژئو فيزيك هوايي با 3 روش را از جمله فعاليت هاي انجام شده در زمينه اكتشافات برشمرد.
برنا ياد آور شد: اكنون 12 هزار محدوده اميدبخش معدني در كشور كشف شده است و سعي بر اين است كه اين محدوده ها در آينده نه چندان دور مورد استفاده قرار گيرد.
در اين نشست ، كارشناسان معدن كشورهاي افغانستان ، پاكستان ، تركيه ، آذربايجان ، تاجيكستان و نيز مدير بخش محيط زيست و انرژي دبيرخانه سازمان اكو به بيان ديدگاههاي خود پرداختند. ك/2


تاریخ خبر: 900307
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی