شنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

رييس كل گمرك ايران:

ترانزيت كالاي 100 كشور جهان از ايران نشانگر شكست تحريم دشمنان است

مراغه - معاون وزير اقتصاد و رييس كل گمرك ايران گفت: ترانزيت كالاي 100 كشور از طريق ايران به نقاط مختلف جبه گزارش ايرنا ، عباس معمارنژاد روز پنجشنبه در آيين راه اندازي ترمينال صادراتي ، ترانزيتي و ترانشيپمنت كالا و سوخت مراغه افزود: طي سال گذشته اين تعداد كشور 10 ميليون تن كالا را از ايران ترانزيت كرده اند.
وي اظهار داشت: اين كشورها ، ايران را محيطي امن و زيرساخت هاي اين كشور را مناسب براي صدور كالاهاي خود تشخيص داده و از طريق جمهوري اسلامي كالاهاي خود را صادر كرده اند.
وي اضافه كرد: صدور اين كالاها از ايران نشانگر عدم تاثير تحريم هاي كشورهاي متخاصم عليه نظام جمهوري اسلامي است.
وي ادامه داد: برنامه دولت و گمرك جمهوري اسلامي براي ترانزيت كالا ، افزايش حجم ترانزيت از 10 ميليون تن در سال به 30 ميليون تن بوده و براي تحقق اين مساله نياز به افزايش زيرساخت هاي و توسعه حمل و نقل تركيبي در كشور است.
وي با اشاره به اينكه در حمل و نقل كالا از طريق ترانزيت ، ميزان قاچاق كالا كاهش مي يابد ، افزود: در سال جهاد اقتصادي گمرك جمهوري اسلامي ايران با دو رويكرد ، كاهش زمان و كاهش هزينه هاي انجام تشريفات گمركي بدنبال تحقق منويات رهبر معظم انقلاب است.
وي خاطرنشان ساخت: اگر بتوانيم اين دو هدف را عملي سازيم آن وقت به عنوان سربازان خط مقدم عرصه اقتصادي نقش خود را در كشور ايفا كرده ايم.
وي ، راه اندازي ترمينال صادراتي، ترانزيتي و ترانشيپمنت كالا و سوخت مراغه را نيز در راستاي تحقق اين اهداف عنوان كرد و گفت: با ايجاد اين ترمينال از طريق حمل و نقل ريلي هم هزينه ها و هم زمان صدور كالاهاي فعالان اقتصادي كاهش مي يابد.
معمارنژاد، افزود: هم اكنون برنامه اي تحت عنوان گمرك نوين در گمرك جمهوري اسلامي تدوين شده كه در اين برنامه بدنبال استفاده از شيوه هاي نوين مديريتي ، فناوري هاي جديد اطلاعاتي ، بكارگيري افراد شايسته و استفاده از قوانين تسهيل كننده براي صدور كالاها هستيم.
به گزارش ايرنا وي همچنين از تهيه و تنظيم بسته حمايتي گمرك طي روز گذشته از توليدكنندگان و صادركنندگان خبر داد و گفت: اين بسته به تمام گمركات كشور ابلاغ شده و ارايه تسهيلات ويژه به صادر كنندگان ، ارزيابي كالا در محل صدور كالا و تهيه ليست فعالان اقتصادي براي صدور كالا از مسير سبز گمركي در اين بسته گنجانده شده است.
ترمينال صادراتي ، ترانزيتي و ترانشيپمنت كالا و سوخت مراغه با نظارت گمرك جمهوري اسلامي و سرمايه گذاري شركت حمل و نقل تركيبي كشتيراني جمهوري اسلامي ايران با حضور جمعي از مسوولان كشوري ، استاني و محلي و فعالان اقتصادي منطقه راه اندازي شد.
شهرستان مراغه با توليد سالانه حدود 230 هزار تن انواع ميوه و خشكبار از قطب‌‏هاي مهم توليد و صادرات فرآورده‌‏هاي كشاورزي در شمالغرب ايران است.
اين شهرستان با 250 هزار نفر جمعيت در 147 كيلومتري جنوب غربي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.


تاریخ خبر: 900307
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی