چهار شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

برآورد سال 90/ درخصوص فرش دستباف

سفارش بافت يك ميليارد دلار فرش دستباف از اروپا و كشورهاي عربي

تهران - مديرعامل شركت سهامي فرش دستباف پيش بيني كرد كه اين شركت در سال جاري در مجموع سفارش بافت فرش دستباف به يك ارزش ميليارد دلار را از سوي كشورهاي اروپايي و عربي دريافت كند .

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا ،‌‌محمدرضا عابد ‌ در نشستي با خبرنگاران همچنين از انجام مذاكراتي با يكي از طراحان تجاري اروپايي براي توليد 2 هزار متر مربع انواع فرش تجاري نيز خبر داد.
وي با اشاره به موضوع واگذاري شركت سهامي فرش دستباف تصريح كرد: واگذاري اين شركت در قانون بودجه 89 پيش بيني شده بود كه به دليل حل نشدن مسائلي همچون تعيين تكليف تعدادي فرش‌ موزه اي در اختيار شركت سهامي فرش و عدم تصميم‌گيري نهايي دولت در اين خصوص، واگذاري صورت نگرفت.
عابد تصريح كرد :‌براساس جلسات برگزار شده در اواخر سال گذشته مقرر شد كه شركت سهامي فرش دستباف از طريق فرابورس در سال جاري واگذار شود كه آمادگي كامل دراين خصوص وجود دارد .
وي همچنين گفت كه در سال گذشته، 17 هزار و 500 متر مربع فرش دستباف توسط شركت سهامي بافته شده كه در نتيجه آن 85 درصد اهداف فروش و 70 درصد در بخش توليد شركت در سال گذشته محقق گرديد .
مديرعامل شركت سهامي فرش در ادامه با اشاره به فروش ويژه فرش دستباف گفت : شركت سهامي فرش ايران با همكاري مركز ملي فرش، در سال جاري با اجرايي شدن طرح ميزان يك (خريد اعتباري كاركنان دولت ) توسط وزارت بازرگاني اقدام به فروش و عرضه فرش در قالب اين طرح خواهد كرد.
به گفته وي، همزمان با ولادت حضرت علي (ع) اين فروش ويژه با ارائه تسهيلات ويژه فروش اقساطي و همچنين نقدي آغاز مي‌شود.
وي همچنين به اعتبارات پيش‌بيني شده براي اعتبار فروش اقساطي اشاره كرد و افزود: در سال جاري سقف اعتبارات اقساطي از سه ميليون و 600 هزار تومان به چهار ميليون و 200 هزار تومان افزايش يافت و براي فروش نقدي نيز تخفيف 5 تا 10 درصدي در نظر گرفته شده است.
عابد در خصوص تامين مواد اوليه توليد با تاكيد بر اينكه سالانه حدود پنج ميليون متر مربع فرش در كشور توليد مي‌شود، گفت: با توجه به افزايش قيمت جهاني مواد اوليه فرش از جمله پشم، ضروري است مسئولان مربوطه در مركز ملي فرش حمايت بيش از پيش خود از توليد مواد اوليه در داخل كشور را در دستور كار خود قرار دهند و اعتبارات مناسبي براي تامين مواد اوليه با قيمت مناسب نيز اختصاص يابد.
وي در خصوص كنترل كيفي در فرآيند توليد فرش نيز گفت : با مشاركت مركز ملي فرش ايران، هشت شعبه از واحدهاي توليدي شركت سهامي فرش موفق به دريافت گواهينامه كنترل كيفيت شده‌اند.
عابد افزود:‌ با اقدامات صورت گرفته در خصوص بيمه قاليبافان، تمام تلاش ها برآن است تا بيشتر توليد كنندگان شركت سهامي فرش تحت پوشش اين بيمه قرار گيرند.


تاریخ خبر: 900321
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی