جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

همايش بين المللي سرمايه گذاري آذربايجان شرقي فرصت طلايي توسعه

همايش بين المللي سرمايه گذاري آذربايجان شرقي فرصت طلايي توسعه

تبريز- سومين همايش بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري آذربايجان شرقي در حالي روزهاي چهارم و پنجم تيرماه جاري در تبريز برگزار مي شود كه نتايج همايش هاي اول و دوم طي چهار سال گذشته زمينه ساز رشد و توسعه استان از طريق جذب سرمايه‌گذاري‌هاي داخلي و خارجي در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها شده است.

با صدور فرمان رهبري و تأكيدمعظم له بر لزوم اجراي اصل 44 قانون اساسي و ضرورت خصوصي‌ سازي و واگذاري امور به مردم، موضوع سرمايه‌ گذاري به شكلي جدي‌تر در كانون توجه مديران اجرايي قرار گرفت.
بحث سرمايه‌گذاري به دليل انتفاع دو سويه سرمايه پذير و سرمايه‌گذار امروز بيش از هر زمان ديگري در بخش‌هاي مختلف دنبال مي‌شود و گام‌هاي بلندي در جهت تحقق اهداف و سياست‌هاي ابلاغي اصل 44 قانون اساسي از سوي رهبري برداشته شده است.
استقبال سرمايه‌گذاران از همايش فرصت هاي سرمايه گذاري آذربايجان شرقي، البته متأثر از شرايط و بسترسازي‌هاي لازم از سوي مجموعه مديريتي در راستاي تسهيل شرايط سرمايه‌گذاري، امنيت و اعتماد سرمايه‌گذاران براي حضور در آذربايجان شرقي است.
تداوم همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري آذربايجان شرقي، علاوه بر توسعه اقتصادي استان به لحاظ شرايط سياسي و جوسازي هاي صورت گرفته عليه ايران هم قابل توجه مي باشد.
دبير ستاد خدمات سرمايه گذاري آذربايجان شرقي تبديل استان به كانون ديپلماسي خارجي و سفرهاي مداوم هيات هاي اقتصادي دولتي و خصوصي از كشورهاي مختلف به استان را از نتايج دو همايش فرصت هاي سرمايه گذاري دانست و گفت: سال گذشته آذربايجان شرقي جزو سه استان برتر در زمينه جذب سرمايه گذاري خارجي معرفي شد.
رضا حسيني، شكل گيري پنجره واحد سرمايه گذاري را هم يكي از دستاوردهاي همايش دوم دانست و گفت: اين طرح با پيگيري مركز خدمات سرمايه گذاري به طرحي ملي براي كاهش روند انجام امور سرمايه گذاري و بهبود فضاي كسب و كار تبديل شده است.
وي يادآور شد: طراحي و تدوين سيستم پنجره واحد الكترونيكي به استان محول و مقرر شده تاپايان تيرماه جاري به صورت آزمايشي ابتدا در اين استان و سپس در ديگر استان ها نصب و مورد استفاده قرارگيرد.
حسيني، ميثاق نامه حمايت از سرمايه گذاري خارجي آْذربايجان شرقي كه با تدبير استاندار و همراهي مسوولان تهيه شد را عاملي براي رشد سرمايه گذاري عنوان كرد و گفت: اين ميثاق نامه هم به عنوان الگويي براي ديگر استانها تبديل شده است.
وي تهيه كتاب راهنماي سرمايه گذاري در آذربايجان شرقي به زبان فارسي، كتاب توانمندي هاي سرمايه گذاري استان به دو زبان فارسي و انگليسي ، كتاب طرح هاي ارايه شده در همايش، بروشور مشوق هاي سرمايه گذاري در استان به زبان فارسي و انگليسي را از اقدامات صورت گرفته در مركز خدمات سرمايه گذاري استان برشمرد.
وي گفت: آيين نامه حمايت از سرمايه گذاران خارجي هم به 10 زبان ترجمه و براي همايش سوم آماده شده است.
دبير ستاد خدمات سرمايه گذاري آذربايجان شرقي با اعلام اينكه نزديك به 400 ميهمان خارجي از 37 كشور جهان در سومين همايش فرصت هاي سرمايه گذاري استان حضور خواهند داشت، گفت: 737 بسته سرمايه گذاري به ارزش 304 هزار و 755 ميليارد ريال در قالب طرح يونيدو براي ارايه به سرمايه گذاران در اين همايش تهيه و تنظيم شده است.
سومين همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري آذربايجان شرقي چهار و پنجم تيرماه جاري در هفت پانل صنعت و معدن، امور زيربنايي و انرژي، كشاورزي و صنايع تبديلي، مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ، توسعه و عمران شهري، گردشگري و نيز خدمات بازرگاني، بهداشت و درمان در تبريز برگزار مي شود.
در اين همايش تعدادي از مسوولين كشوري از جمله معاون اول و معاون پارلماني رييس جمهور، وزيران بازرگاني و امور اقتصاد و دارايي سخنراني خواهند كرد.


تاریخ خبر: 900405
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی