چهار شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

همايش بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني

همايش بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني

با حضور كارشناسان اقتصادي داخلي و خارجي ،

همايش بين المللي صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني آغازبه كار كرد

تهران- همايش بين المللي دو روزه صنعت بانكداري و اقتصاد جهاني با حضور بانكداران، كارشناسان اقتصادي،‌پولي و بانكي داخلي و خارجي در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما  برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، جلال رسول اف در آيين گشايش اين همايش گفت: اين همايش به مدت دو روز با حضور نمايندگان نهادهاي بين‏المللي نظير صندوق بين‏المللي پول، بانك جهاني، بانك توسعه اسلامي، و با حمايت وزارت امور اقتصادي و دارايي، بانك مركزي و وزارت امور خارجه و مشاركت بانك‏هاي دولتي و خصوصي برگزار مي‏شود.
دبير همايش گفت: به ‌طوركلي اقتصاد ايران برپايه نظام پولي پايه‌ريزي شده و بانك ‌ها به ‌عنوان مهمترين نهاد بازار پول، داراي نقش و اهميت فراوان در اقتصاد و توسعه كشور هستند.
وي تصريح كرد: حجم بازار پول در ايران حدود سه برابر بازار سرمايه بوده و بيش از 90درصد نقدينگي كشور در بانك‌ها جابه‌جا مي‌ شود، بنابراين لزوم تفكر علمي و در آميختن نتايج پژوهش، مطالعات و بهره‌برداري از تجارب داخلي و ديگر كشورها در زمينه‌هاي مختلف مي‌تواند به طي مسير علمي بانك‌ها در ايران، كمك كند.
به گفته ي رسول اف،اين همايش با اهداف بلندمدت ايجاد يك تعامل بين‌المللي پايدار و فزاينده بين بانك‌ها و موسسات مالي غيربانكي و خلق يك ارتباط هم‌افزا در جهت بالندگي صنعت بانكداري ايران و مهمتر، ارزش‌آفريني براي سهامداران و مجموعه ذينفعان بانك‌ها از يك طرف و كمك به توسعه تحول در نظام بانكي و مالي كشور با توجه به شرايط، دستاوردها و چالش‌هاي اقتصاد جهاني و ملي از سوي ديگر، پايه‌ريزي شد.
مديرعامل بانك تات گفت: سالانه، كنفرانس پولي و ارزي با تلاش پژوهشكده پولي و بانكي بانك مركزي و سمينار بانكداري اسلامي بـا تلاش موسسه عالي آموزش بانكداري بانك مركزي در ارديبهشت و شهريور ماه هر سال برگزار مي‌ شود.
وي موضوع همايش امروز را بحران مالي و اقتصادي اخير صنعت بانكداري، علت‌ها ، تجربه‌ها و چاره‌جوئي‌ها عنوان كرد و افزود:دليل انتخاب اين عنوان، آسيب‌شناسي و درس آموزي از بحران اخير است كه اقتصاد غرب را به لرزه درآورد. در ميان تحليل‌هاي انجام شده در كشورهاي مذكور، عمده اشكالات برعهده نظام بانكي و تضعيف مقررات نظارتي بر بانك‌ها عنوان شده است.
رسول اف در ادامه بيان داشت: همايش امروز تلاش دارد با ريشه‌يابي علل، مرور و مقايسه تجربه‌هاي موفق و ناموفق چاره‌جويي‌هايي را سرراه نظام بانكي كشورمان قرار دهد، ضمن اينكه جمع‌بندي همايش بدون ترديد مي تواند براي كشورهاي ديگر و حتي نهادهاي بانكي مالي منطقه‌اي و بين‌المللي مفيد باشد.
وي در مورد مشاركت بانك ها در اين همايش گفت: خوشبختانه با احتساب بانك تات، 24 بانك داخلي اعم از خصوصي و دولتي در اين رويداد بزرگ مشاركت كرده اند. وي افزود: علاوه بر آن از حمايت بانك مركزي، وزارتخانه هاي امور اقتصادي و دارايي و امور خارجه، اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و سازمان بورس و اوراق بهادار، پژوهشكده پولي و بانكي، موسسه عالي آموزش بانكداري دانشكده‌هاي اقتصاد و مديريت دانشگاه تهران و بسياري از موسسات علمي و پژوهشي و آموزشي داخلي و به‌ويژه دانشجويان مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكتري، بهره‌مند شده‌‌ايم.
رسول اف با بيان اينكه برخي از نهادها و بانك‌هاي خارجي هم در اين نشست مشاركت دارند، افزود: تعدادي از مديران بانكي (دولتي و خصوصي) و تعدادي از انديشمندان حوزه‌هاي مختلف اقتصادي مالي و بانكي در اين همايش سخنراني كرده و يا مطلب ارايه مي كنند.
وي ابراز اميدواري كرد كه مسئولان بانك مركزي و وزارت امور اقتصادي و دارايي هم در جمع سخنرانان بـاشند، ضمن اينكه رياست اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و برخي از كارشناسان اقتصادي ديگر هم در اين نشست سخنراني خواهند كرد.
رسول اف برگزاري دو همايش تخصصي و يك كارگاه آموزشي را از ديگر برنامه هاي اين همايش عنوان كرد.


تاریخ خبر: 900422
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی