جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

نجات اقتصاد منطقه يورو

كارشناسان: اروپا براي نجات اقتصاد منطقه يورو بيهوده تلاش مي كند.

تهران- همزمان با نشست وزراي اقتصاد اتحاديه اروپا در بروكسل و كشيده شدن كشورهاي ايتاليا و اسپانيا به ورطه ورشكستگي و ركود، كارشناسان تلاش هاي مقامات اروپايي را براي جلوگيري از گسترش بحران بيهوده توصيف كردند.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا و به نقل از راديو فرانس اينترنشنال، در حاليكه وزراي اقتصاد اتحاديه اروپا به نمايندگي 27 كشور عضو اين اتحاديه در بروكسل دور هم جمع شدند تا راهكاري را براي جلوگيري از گسترش بحران مالي و ورشكستگي اقتصادي در اروپا بيابند، سهام بازار بورس كشورهاي ايتاليا و اسپانيا روز گذشته با سقوط مواجه شد.
بر اساس اين گزارش وزراي اقتصاد اتحاديه اروپا از دور روز پيش در بروكسل دور يكديگر جمع شده بودند تا از گسترش بحران مالي اتحاديه اروپا كه تا كنون كشورهاي يونان ، ايرلند و پرتغال را تحت تاثير قرار داده، جلوگيري كنند و از سرايت آن به كشورهايي چون ايتاليا و اسپانيا كه شواهد نشان مي هد اين كشورها نيز به ورطه سقوط اقتصادي نزديك شده اند، جلوگيري كنند.
بر اساس اين گزارش، ظاهرا نشست سران اروپايي در بروكسل كارساز نبوده است، چرا كه كشورهاي ايتاليا و اسپانيا با سرعت بيشتري نسبت به قبل به بحران نزديك مي شوند.
شاخص سهام اف تي اس ايي ميلان روز سه شنبه تقريبا با چهار درصد سقوط مواجه شد و بازار سهام و بورس مادريد در اسپانيا نيز از اين وضعيت مستثني نماند.
در اسپانيا نيز روز گذشته شاخص سهام ايبكس با سه و هفتاد و پنج صدم درصد سقوط مواجه شد.
ميزان برابري يورو واحد پول اتحاديه اروپا با دلار نيز روز گذشته به پايين ترين حد خود در چهار ماه گذشته رسيد.
از سوي ديگر انتشار اخبار مربوط به سقوط سهام ميلان باعث شد تا گيوليو تره مونتي وزير اقتصاد و دارايي ايتاليا خيلي زود اجلاس بروكسل را ترك كند.
وي عذر خود را در رابطه با ترك اجلاس بروكسل چنين عنوان كرد كه قصد دارد به رم بازگشته و بر روي طرح هايي كه براي بودجه رياضتي در نظر گرفته شده است، كار كند.
دولت ايتاليا پيشتر از بودجه رياضتي چهار ساله اي به ارزش 40 ميليارد يورو خبر داده بود و اعلام كرده بود كه با تعيين اين بودجه رياضتي قصد دارد تا سال 2014 ميزان كسري بودجه اين كشور را تا ميزان دو دهم درصد كاهش دهد. ميزان كسري بودجه ايتاليا در سال گذشته معادل 4 و شش دهم درصد اعلام شده بود.
بر اساس اين گزارش، ايتاليا يكي از كشورهايي است كه ميزان بدهي عمومي آن در بالاترين سطح در جهان قرار دارد و ميزان رشد اين كشور نيز پايين ترين ميزان رشد در اروپا است.
از سوي ديگر ضعف دولت سيلويو برلوسكوني نخست وزير ايتاليا نيز يكي از دلايل عمده اي است كه به هم ريختگي بازارها مالي و اقتصادي اين كشور دامن زده است.
اين درحالي است كه النا سالگادو وزير اقتصاد و دارايي اسپانيا نيز با اشاره به وضعيت موجود در كشورهاي اسپانيا و ايتاليا اعلام كرده است كه هيچ ربط منطقي در پس آشفتگي هاي موجود در بازار وجود ندارد چرا كه كشورهاي اسپانيا و ايتاليا هر دو از اقتصاد قوي برخوردار هستند.
بر اساس اين گزارش، بحران اقتصادي در اسپانيا از سال 2008 ميلادي و به دنبال بحران قيمت املاك و مستقلات در اين كشور به وجود آمد كه بيكاري مهمترين نتيجه آن بود بطوريكه ميزان بيكاري در اين كشور در فصل اول سال 2011 ميلادي به 21 و بيست و نه درصد رسيد.
در حال حاضر به عقيده كارشناسان امر، ملاحظات جدي وجود دارد كه كشورهاي ايتاليا و اسپانيا نيز در ورطه اقتصادي اروپا دنباله روي كشورهاي يونان ، پرتغال و جمهوري ايرلند خواهند بود و بدون شك آنان نيز به بسته كمك هاي مالي اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول احتياج پيدا خواهند كرد و به دنبال آن خواهند بود.


تاریخ خبر: 900425
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی