چهار شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

پتانسیل انرژی خورشیدی

ايران جزو هشت كشور برتر دنيا از نظر پتانسيل انرژي خورشيدي است
تهران - دبير سنديكاي صنعت برق گفت: ايران جزو هشت كشور برتر دنيا از نظر پتانسيل استفاده از انرژي خورشيدي براي توليد برق قرار دارد و حتي در مناطقي مانند درياي خزر دريافت انرژي خورشيدي از شرايط بهتري نسبت به مناطق مختلف اروپا برخوردار است.
حميدرضا صالحي روز سه‌شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار اقتصادي ايرنا ظرفيت استفاده از انرژي هاي تجديدپذير در كشور را با توجه به شرايط اقليمي و موقعيت جغرافيايي بالا دانست.
وي افزود: در مورد انرژي بادي نيز حدود 15 هزار مگاوات ظرفيت بالقوه داريم و اين در حالي است كه تاكنون تنها ظرفيت توليد حدود 100 مگاوات برق بادي در كشور ايجاد شده و بر اين اساس ضروري است سرمايه‌گذاري در اين بخش تشويق شود.
به گفته ي دبير سنديكاي صنعت برق آلودگي‌هاي زيست محيطي ناشي از بكارگيري سوخت‌هاي فسيلي و توليد گازهاي گلخانه‌هاي و نيز پيش بيني جريمه‌هايي كه سازمان‌هاي بين المللي براي استفاده بيش از حد سوخت‌هاي فسيلي در آينده در نظر خواهند گرفت، همگي بر ضرورت داشتن جهش مناسب براي استفاده از انرژي‌هاي تجديدپذير در كشور تاكيد مي كند.
صالحي تاكيد كرد: در اين راستا برگزاري نمايشگاه‌هاي بين المللي در زمينه انرژي‌هاي تجديدپذير براي ارزيابي امكانات و توانمندي‌هاي كشورمان بسيار خوب و ضروري است و سنديكاي صنعت برق كه در آن 400 شركت عضويت دارند علاقه‌مند به حضور مستمر در نمايشگاه‌هاي مربوط به انرژي نو در ايران است.
عضو هيات مديره سنديكاي صنعت برق اضافه كرد: با حضور در نمايشگاه‌ هاي بين‌المللي انرژي‌هاي تجديدپذير مي توان با آخرين فن‌آوري‌هاي روز دنيا آشنا شد و زمينه بكارگيري و بومي‌سازي آنها را فراهم كرد تا ظرفيت‌هاي بالقوه كشور در زمينه انرژي‌هاي تجديدپذير را با بالاترين ضريب راندمان به انرژي برق تبديل كنيم.
صالحي ضمن ابراز اميدواري نسبت به اينكه در آينده نزديك مقدار بالايي از برق توليدي كشور از طريق انرژي‌هاي تجديدپذير توليد شود، ‌اظهار داشت: در تمام دنيا بازيگران اصلي در زمينه انرژي‌هاي تجديدپذير و بويژه انرژي خورشيدي و انرژي بادي، فعالان بخش خصوصي هستند.
وي يادآور شد: در كشور ما نيز بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در اين بخش استقبال خوبي از خود نشان داده و توانسته فن‌آوري روز دنيا در اين زمينه را بومي‌سازي كند، بطوري كه هم‌اكنون صفحات (پنل‌هاي) خورشيدي در كشور توليد مي‌شود و نيروگاه‌هاي بادي نيز به زودي توسط بخش خصوصي احداث خواهد شد.
به گفته ي صالحي در صورتي كه سرمايه گذاري در زمينه انرژي‌هاي تجديدپذير در كشور اقتصادي‌تر شود ، بخش خصوصي مشاركت بيشتري نشان خواهد داد.
دبير سنديكاي صنعت برق گفت: هم اكنون تسهيلات لازم براي ايجاد انگيزه در بخش خصوصي جهت سرمايه گذاري در زمينه انرژي هاي تجديدپذير از سوي دولت پرداخت نمي شود و اين در حالي است كه در بسياري از كشورها بخشي از سرمايه لازم براي سرمايه‌گذاري در اين زمينه بصورت بلاعوض به سرمايه گذار پرداخت شده و يا برقي كه از طريق انرژي‌هاي يادشده توليد مي شود را با قيمت بالاتري نسبت به ساير انواع برق خريداري مي كنند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: اين دو امر موجب علاقه‌مندي بيشتر بخش خصوصي مي شود و در مجموع بايد زمينه‌اي فراهم شود تا سرمايه‌هاي سرگردان جامعه بجاي اينكه در اموري مانند خريد و فروش سكه و ارز بكار گرفته شود، در چرخه توليد مانند توليد برق قرار گيرد.


تاریخ خبر: 900429
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی