جمعه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

سفيرايران درپرتغال: نقش ايران به عنوان لنگرثبات منطقه بايد به رسميت شناخته شود

مادريد – سيد رسول مهاجر سفيرجمهوري اسلامي درپرتغال درآستانه شروع مذاكرات پنجم دسامبربه كشورهاي گروه 1+5 توصيه كرد كه از روشهاي نادرست قبلي خود عبرت گرفته و نقش ايران به عنوان لنگرثبات و آرامش منطقه را به رسميت بشناسند.

بنا برگزارش ايرنا، سفيرجمهوري اسلامي ايران طي مقاله اي با عنوان مغتنم شمردن فرصت مذاكرات باايرانكه در روزنامه پرشمارگان پوبليكو ليسبون به چاپ رسيد، تاكيد كرد: كشورهاي گروه 1+5 بايد ازمذاكرات قبلي درس بياموزند و ضمن احترام به ملت بزرگ ايران، حقوق هسته اي كشورمان را به رسميت بشناسند.
مهاجر با ابرازتاسفازاينكه كشورهاي گروه1+5 بهجاي تنبيه رژيم متجاوز صهيونيستي از شوراي امنيت سازمان ملل سوءاستفاده كرده و قطعنامه 1929 را عليه ايران به تصويب رسانده است ، مي نويسد: اين كشورها عليه منضبط ترين عضو آژانس بين المللي اتمي و متعهد به معاهده NPT قطعنامه تصويب كرده اند.
مهاجرمي افزايد: وقتي خانم آشتون به عنوان نماينده گروه 1+5 يك درست روز بعد از تصويب قطعنامه ناعادلانه 1929 شوراي امنيت با ارسال نامه اي آمادگي خود را براي مذاكره با ايران اعلام كرده و «راه دوسويه» را به عنوان شيوه تعامل و مذاكره با ايران معرفي مي كند، اين امر بيش از هرچيز نشان از فقدان شناخت كافي از فرهنگ و شخصيت مردم ايران است.
بنا براين نوشته،ايراني كه با تعهد عملي اش به NPT استفاده از سلاح هسته اي را غيرشرعي و غير انساني مي داند و نگران سلاح هسته اي ديگر كشورهاست، بافشارهاي اقتصادي قطعنامه 1929 سازمان ملل از حقوق مبنايي هسته اي اش دست برنمي دارد.
سفيرايران تاكيد مي كند:لازم است به اين حقيقت توجه شود كه شعار انرژي هسته اي و رها نكردن حقوق ملت ايران در ايران تاآن حد مردمي و همه گير شده كه هيچ مقام دولتي در هيچ جناح سياسي ايراني توان عقب نشيني و فداكردن حقوق مردم را ندارد.
مهاجر مي افزايد: خوب است كه شش كشور مذاكره كننده شروع دور جديد مذاكرات با ايران را به فال نيك گرفته به جاي روشهاي نادرست قبلي، اولاً از طريق احترام به حقوق ايران در زمينه هسته اي و ثانياً اعتراف به ظرفيتهاي عميق و فراوان اين ملت در زمينه ايجاد ثبات و اينكه لنگر تعادل و ثبات منطقه خاورميانه است، شيوه گفت وگو را انتخاب كنند.
وي تاكيد مي كند كه شش كشورمذكور ، «گفتگو براي همكاري» را به عنوان شيوه عمل خود انتخاب كرده و با درس آموزي از تجارب بي ثمر گذشته، ايران را شريك قابل اعتماد و اتكا براي صلح و ثبات منطقه خاور ميانه بدانند.
خاطرنشان مي سازد؛روزنامه پوبليكو يكي از معتبرترين و پرفروش ترين روزنامه هاي پرتغال است كه بيش از ساير روزنامه هاي اين كشور به مسائل بين المللي از جمله موضوعات مرتبط با ايران مي پردازد.
اين روزنامه به مركزي براي چاپ مقالات مسئولان بين المللي تبديل شده و مسئولان سياسي بين المللي مقالات متعددي را در اين روزنامه چاپ مي كنند.


تاریخ خبر: 890913
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی