شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار خواهد شد: دوره آموزشي سامانه‌هاي شبنم، ايران‌كد، استاندارد، ثبت سفارش و تبادل الكترونيك اسناد

دوره آموزشي براي آشنايي واردكنندگانرسمي با سامانه‌هاي شبنم، ايران‌كد، استاندارد، ثبت سفارش و تبادل الكترونيك اسنادو ارتباط اين سامانه‌ها با يكديگر با حضور نمايندگان نهادهاي فوق از سوي وزارتصنعت، معدن و تجارت برگزار مي‌‌شود.

به گزارش روابط عمومي اتاق ايران بهنقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به اجراي تكاليف دولت در برنامه‌هاي 5ساله چهارم و پنجم و در راستاي برنامه جامع مبارزه با قاچاق كالا، مصوب ستاد مركزيمبارزه با قاچاق كالا و ارز و تصويب‌نامه هيأت وزيران به شمار 181469/ت/047588مورخ 19 آذر ماه 1390 و هم‌چنين در راستاي استقرار نظام طبقه‌بندي و تخصيص شناسهيكتاي كالا و پروژه‌هاي اصلاح نظام توزيع كالا و خدمات در طرح تحول اقتصادي دولت،وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان بازوي دولت در بخش تجارت و شبكه توزيع كالا،براي مبارزه با توزيع كالاي قاچاق و جعلي و حمايت از واردات قانوني، اقدام بهايجاد شبكه بازرسي و نظارت مردمي (شبنم) كرده است.

بنابراين با توجه به ماهيت جديد اينطرح، وظيفه اصلي وزارت صنعت، معدن و تجارت شناساندن قابليت‌هاي شبنم وهم‌چنينمعرفي مشخصه‌ها و مزاياي استفاده از كد دوبعدي روي هر عدد از قلم كالاها، بهذينفعان مربوطه در كشور براي استفاده ازامكانات ايجاد شده و اخذ برچسب رهگيري است.بر اين اساس و با توجه به لزوم آموزش و اطلاع‌رساني به واردكنندگان رسمي و مسؤولانذيربط در تهران و استان‌ها اين معاونت اقدام به برگزاري دوره آموزشي جهت اجراي هرچه بهتر طرح در كشور كرده است.

محتواي اين دوره، آموزش واردكنندگانرسمي با سامانه‌هاي شبنم، ايران‌كد، استاندارد، ثبت سفارش و تبادل الكترونيك اسنادو ارتباط اين سامانه‌ها با يكديگر بوده كه با حضور نمايندگان نهادهاي فوق برگزارمي‌شود.

گفتني است، كلاس‌هاي آموزشي ياد شدهاز 20 خرداد ماه امسال از ساعت 14 تا 16 روزهاي زوج، در طبقه همكف اين معاونتبرگزار مي‌شود. متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش به نشاني www.sabtaresh.tpo.ir درخواست خود را ثبت كنند و يا براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره88663345 تماس بگيرند.

منبع : اتاق ایران


تاریخ خبر: 910316
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی