چهار شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

با حضور شرکت های داخلی و خارجی فعال در صنعت فرش/ ثبت پنج نشان تجاری فرش دستباف ایران درسازمان جهانی مالکیت معنوی

تهران- رییس مرکز ملی فرش ایران از ثبت پنج نشان تجاری (برند ) فرش دستباف ایرانی درسازمان جهانی مالکیت معنوی خبر داد و گفت : این برندها متعلق به هنرمندان شهرهایاصفهان ، قم ، تبریز ، آذرشهر و خوی است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر آقاعلیخانی روز یکشنبه در نشستی باخبرنگاران گفت: در برخی استان ها همچون کرمان ، خراسان رضوی و تعدادی دیگر ،مقدمات ثبت فرش های دستباف آغاز شده است.
این مقام مسئول در مرکز ملی فرش تاکنون بارها از رسیدن رقم صادرات فرش دستباف بهیک میلیارد دلار در سال جاری خبر داده بود ، این درحالی است که میزان صادرات فرشدستباف در سال های اخیر به طور میانگین کمتراز 450 میلیون دلار بوده است.
وی در این باره توضیح داد: به طور حتم در صورتی که اعتبارات پیش بینی شده برایتبلیغات فرش دستباف در خارج به میزان 30 میلیون دلار و 10 میلیارد تومان برای داخلتامین شود ، رسیدن به رقم یک میلیارد دلاری صادرات ، دور از انتظار نیست .
رییس مرکز ملی فرش درعین حال از کاهش 12 درصدی صادرات فرش دستباف در 5 ماه نخستامسال نسبت به مدت مشابه خبر داد و میزان صادرات در این دوره را 150میلیون دلاراعلام کرد.
آقا علیخانی ابراز امیدواری کرد برگزاری نمایشگاه فرش دستباف از دوم تا هشتممهرماه امسال ، علاوه بر پرکردن خلاء صادرات در ماه های اخیر، به رشد صادرات منجرشود تا ارزش صادرات فرش کشور در شش ماه نخست امسال به سطح یک سال پیش یعنی حدود430 میلیون دلار برسد.
رییس مرکز ملی فرش درباره نمایشگاه فرش دستباف نیز گفت : این نمایشگاه قرار است درفضایی به وسعت 41 هزار متر مربع و با 500 غرفه نمایشگاهی برگزار شود.
وی با اشاره به دعوت از 70 سفیر و 14 رایزن اقتصادی برای شرکت در نمایشگاه فرشدستباف گفت: تاکنون حضور 60 تن از این افراد قطعی شده است .
رومانی ، اروگوئه ، اتریش ، کره جنوبی ، پرتغال ، مصر ، ژاپن ، دانمارک ، آلمان ،هلند ، لهستان ، الجزایر، آفریقای جنوبی ، چین و کرواسی از جمله کشورهای شرکتکننده در این نمایشگاه هستند.
در نمایشگاه فرش دستباف امسال همچنین قرار است ، سومین فرش پارچه بزرگ جهان با2400 مترمربع مساحت که توسط هنرمندان نیشابوری برای مسجد امین کشور عمان بافته شده، در معرض دید عموم قرار گیرد.400 بافنده دراین اثر گرانبهای ایرانی هنرنمایی کردهاند که در مدت 16 ماه بافته شده است .
وی در پایان درباره بیمه قالیبافان نیز گفت: حدود 200 هزار قالیباف در سطح کشوربیمه شده اند و پیش بینی می شود این تعداد با هدفگذاری های صورت گرفته در یک دورهسه و چهار ساله به یک میلیون نفر برسد.


تاریخ خبر: 910705
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی