چهار شنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

پرتغال مدیریت فرودگاه های خود را به فرانسه واگذار کرد

تهران – به دنبال بحران مالی و اقتصادی در کشورهایحوزه پولی یورو از جمله کشورهای جنوب اروپا، اکنون پرتغال به منظور رهایی از آن،حق مدیریت تمامی فرودگاه های موجود دراین کشور را به یک شرکت فرانسوی واگذار کرد.

به گزارش ایرنا، شبکهتلویزیونی یورونیوز روز شنبه با اعلام این خبر گزارش داد، سخنگوی دولت پرتغالعنوان کرد که این حق به شرکت فرانسوی  ونسیواگذار شده و مبلغ این قرارداد سه میلیارد یورو گزارش شد.

برپایه این خبر ماریا لوییس آلباکوئرکوئه وزیر دارایی پرتغال درپی انتشار این خبربا حضور در یک کنفرانس خبر از اقدام دولت لیسبون حمایت کرد.

وزیر دارایی پرتغال در جمع خبرنگاران ضمن تایید امضای چنین قراردادی عنوان کرد کهاین معامله ظرفیت بالای کشور برای جذب سرمایه گذاران خارجی را نشان می دهد.

بنابراین گزارش، آلباکوئرکوئه این اقدام را مهرتاییدی بر توانایی های دولت لیسبوندر حل مشکلات اقتصادی دراین کشور توصیف کرد.

این گزارش به نقل از وزیر دارایی پرتغال حاکی است ، در راستای تکمیل طرح خصوصیسازی سال 2012، لیسبون می بایست 5 میلیارد و 500 میلیون یورو در هزینه ها صرفهجویی می کرد که با امضای قرار داد اخیر این رقم به 6میلیارد و 400میلیون یورورسیده است.

اقدام دولت پرتغال در واگذاری مدیریت تمامی فرودگاه های این کشور درحالی صورت میگیرد که از چندی پیش مطبوعات این کشور نوشته بودند، پرتغال به فروش می رسد.

به نوشته نشریات اسپانیایی ازجمله ال پاییس طی روزهای گذشته هشدار داده بودند کهدولت این کشور بحران زده اقتصادی جنوب غربی اروپا ظرف چند روز آینده شرکت هواپیماییملی کشور، تمامی فرودگاه ها ، شبکه رادیو و تلویزیون ملی و کارخانه کشتی سازی خودرا خواهد فروخت .

روزنامه های پرتغالی که با نگاهی بدبینانه این اخبار را منتشر کردند، نوشته اندهمچون سایر شهروندان کشورشان شاهد هستند با وجود ریاضتهای گسترده دولت در خدمات عمومی،افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم و دریافت یک ماه حقوق سالانه آنان تحت عنوانمالیات، با حیرت و تاسف هر روز بخش تازه ای از کشور به خارجی ها فروخته می شود.

فروش کشور پرتغال در واقع از سال گذشته با خریداری شرکت ملی برق این کشور جنوبغربی اروپا به ارزش دو میلیارد و 700 میلیون یورو از سوی شرکت چینی سازنده سد سهدره در چین آغاز شد.

منبع:ایرنا


تاریخ خبر: 911018
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی