جمعه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
روز دوشنبه مورخ6/11/1393 ساعت 12:30 الی 14:30هیأت تجاری متشکل از 18 شرکت در زمینه های گردشگری، قالب سازی، مشاوره حقوقی و تجاری، نرم افزار، پارچه و منسوجات، انرژی خورشیدی، میوه، مرغداری، طراحی داخلی، مبلمان و فولاد کشور پرتغال به سرپرستی وزیر امورخارجه آن کشور محترم و با همراهی جناب آقای پدروآکوستا عضو هيات رئيسه آژانس تجارت خارجي و سرمايه گذاري پرتغال(ICEP)  در ایران حضور یافتند.


با هماهنگی سفیر محترم پرتغال در ایران ، آقایMario Damas Nunes جلسه نهار کاری با حضور اعضای هیئت مدیره شورا و  شرکتهای پرتغالی در هتل اسپیناس صورت گرفت . آقای طاهری رییس شورا ضمن خوش آمدگویی  به معرفی شورا و اعضای هیئت مدیره پرداختند .


ایشان اظهار داشتند که قدمت روابط بازرگانی دو کشور ایران و پرتغال به 500 سال بازمی گردد. در طول 4 سالی که در کشور پرتغال سفیر بوده اند هیئت هایی بین دو کشور رفت و آمد داشته اند. ایشان همچنین از همکاری سفرای هر دو کشور به ویژه از زحمات و همکاری سفیر محترم کشور پرتغال در ایران قدرددانی کردند و ابراز امیدواری نمودند که با حضور سفیر جدید ایران در پرتغال جناب آقای میر فخار این روابط مستحکم تر از گذشته ادامه یابد.
سفیر اسبق ایران در پرتغال همچنین اقامتی خوش همراه با دستاوردهای عظیم تجاری را برای هیئت پرتغالی آرزو کردند.  سپس ایشان از مهمانان پرتغالی در خواست کردند خود را معرفی نمایند.

نمایندگان شرکتهای پرتغالی ضمن معرفی خود و زمینه فعالیتشان ابراز امیدواری کردند که در مدت زمان باقیمانده از حضورشان در ایران بتوانند به لحاظ تجاری فعالیت های مثمر ثمری را با همتاهای ایرانی انجام دهند. در ادامه تبادل اطلاعات بین طرفین صورت گرفت.

پس از آن جلسه با حضور وزیر امور خارجه پرتغال و همچنین ریاست محترم اتاق بازرگانی ایران و تعداد کثیری از تجار و صاحب منصبان دو کشور در محل اتاق بازرگانی ایران تشکیل و پس از سخنرانی دو طرف، تفاهم نامه تجاري ميان اتاق ايران و آژانس تجارت خارجي و سرمايه گذاري پرتغال امضا گردید.
تاریخ خبر: 931107
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
توافق شورا با شرکت تی ان تی اکسپرس
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی