جمعه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
هیئتی  متشکل از شهردار، معاون انستیتو پلی تکنیک، رئیس انجمن شهرداری، عضو شورای شهرداری ، دانشگاه پلی تکنینک شهر لیریا و شرکتهای پرتغالی صبح سه شنبه 18 آبان در دفتر انجمن APEC حضور یافتند و با رئیس شورای بازرگانی ایران و پرتغال دیدار و گفت‌وگو کردند.

جناب آقای دکتر طاهری ضمن معرفی اعضای حاضر، به نحوه فعالیت شورا پرداخته و گفتند: شورای بازرگانی ایران و پرتغال در سال 1382 تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود، این شورا دارای بیش از 350 عضو است که در زمینه های گوناگون به تجارت و بازرگانی می پردازند. همچنین اینجانب به مدت 4 سال سفیر ج.ا.ایران در کشور پرتغال بودم. در آن سالها سفارت ایران هیئتی متشکل از 75 شرکت فعال پرتغالی را به ایران اعزام کردند، که از استانهای جنوبی کشور بازدید بعمل آوردند. این شورا آمادگی خود را جهت آشنایی شرکتهای ایرانی معتبر با شرکتهای پرتغالی اعلام می کند.

در ادامه آقای Raul Castro شهردار شهر لیریا اقامتشان در ایران را مثبت ارزیابی کردند و اذعان داشتند که علاقمند به برقراری ارتباطی همه جانبه با کشور ایران هستند. ایشان اشاره کردند که امیدوارند هیئت های بیشتری از این دست میان دو کشور به خصوص شهر لِیریا رد و بدل شود. ایشان آقای Sousa ریاست NERLEI  انجمن کارآفرینی منطقه لیریا را معرفی کردند.


آقای Sousa به معرفی انجمن NERLEI پرداختند، این انجمن به صورت رسمی فعالیت خود را از سال 1985 آغاز نمود و پس از گذشت 31 سال دارای شرکتهای عضو بسیاری در زمینه های گوناگون و متنوع است. ایشان ادامه دادند: این دومین بار است که در ایران حضور دارم و هدف انجمن آشنا کردن شرکتهای زیر مجموعه با پتانسیل های فراوان کشور ایران و یافتن همتای مناسب تجاری می باشد. در این هیئت سه شرکت پرتغالی وجود دارد، شرکت کاشی و سرامیک Leirimetal، شرکت تولیدات کیف و کفش Bom Calcado و شرکت سازه های پیش ساخته و ساختمانی Mercantils.

 آقای دکتر طاهری به ایشان خوشآمدگفتند و قرار ملاقات هایی که برای هر سه شرکت توسط شورا تنظیم شده بود را به ایشان اطلاع دادند.

در ادامه آقای Paulo Marques از دانشگاه پلی تکنیک پرتغال خودشان را معرفی کردند و از  امضای تفاهمنامه ای با دانشگاه گیلان در خصوص پذیرش دانشجو خبر دادند. ایشان ابراز تمایل کردند که حیطه رشته های درسی در ارتباط با پذیرش دانشجو وسعت یابد و در خصوص تبادل دانشجو در رشته زبان اظهار علاقمندی کردند و از تجربه مشابه در کشور چین توضیح دادند و اظهار کرند مدرک آن به صورت double degree خواهد بود.

آقای دکتر طاهری از این پیشنهاد استقبال کردند و این نوع تبادل را برای افزایش سطح همکاریهای دو کشور ضروری قلمداد کردند  و تاکید کردند شورا در این زمینه بسیار می تواند کمک نماید.

در انتها آقای Raul Castro شهردار شهر لیریا با تشکر از شورای بازرگانی ایران و پرتغال پتانسیل همکاری در زمینه های نفتی و انرژی های را بسیار خوب ارزیابی کردند.


آقای دکتر طاهری مجدداً تاکید کردند شوای بازرگانی ایران و پرتغال از هیچ کمکی در رابطه با معرفی شرکت ها و فرصت های تجاری در ایران دریغ نخواهد کرد و همه می توانند از طریق ایمیل با شورا در ارتباط باشند، ایشان همچنین پیشنهاد دادند تا هیئت حاضر زمینه های حضور ریاست جمهوری محترم کشور پرتغال را فراهم نماید  و تبادل هیئت میان دو کشور با توجه به پتانسیل های تجاری و توریستی رو به افزایش باشد.


تاریخ خبر: 950818
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
توافق شورا با شرکت تی ان تی اکسپرس
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی