شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

ايران از نظر خدمات فني و مهندسي

ايران از نظر خدمات فني و مهندسي

ايران از نظر خدمات فني و مهندسي نيروگاهي در خاورميانه اول است

تهران -معاون هماهنگي توليد توانير گفت: در تعميرات نيروگاهي و در سخت ترين شرايط كاري، ابتكارات فراواني توسط متخخصان داخلي صورت گرفته و بر اين اساس به جرات مي توان گفت ايران از نظر خدمات فني و مهندسي نيروگاهي در خاورميانه رتبه اول را داراست.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، عبدالرسول پيشاهنگ روز سه شنبه در نشست خبري در محل شركت توانير اظهار داشت: هم اكنون تمام نيروگاه هاي كشور بصورت شبانه روزي از نظر وضعيت توليد و انتقال برق تحت نظارت و كنترل قرار دارند.
وي ادامه داد: توليد، انتقال و توزيع سه حلقه اصلي در صنعت برق هستند كه مكمل يكديگر بوده و نقصان در هريك از آنها حلقه هاي ديگر را تحت تاثير قرار مي دهد.
پيشاهنگ افزود: هم اكنون بهره برداري در بخش توليد و انتقال برق در كشور تحت نظر معاونت بهره برداري توانير قرار دارد و در اين راستا 16 شركت برق منطقه اي و 36 شركت توليد توسط اين معاونت پايش مي شود.
اين مقام مسوول خاطر نشان كرد: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و براي اولين بار در كشور برنامه تعمير نيروگاه هاي حرارتي تا پايان فروردين ماه بصورت صد در صد انجام شده و اين در حالي است كه در سال هاي گذشته اين امر تا پايان خردادماه صورت مي گرفت.
پيشاهنگ گفت: در سال گذشته با گرماي زودرس مواجه بوديم كه اين امر زنگ خطري براي انجام سريع تر تعميرات نيروگاهي در سال جاري بود.
وي تصريح كرد: برنامه تعمير نيروگاه هاي كشور در حالي انجام شد كه از نظر فشارهاي اقتصادي خارجي بر كشورمان در شرايط ويژه اي قرار داريم اما اين امر با درايت و پشتكار متخصصان كشورمان بخوبي اجرايي شد.
پيشاهنگ يادآور شد: در اين راستا بيش از 65 هزار مگاوات ظرفيت نيروگاهي كشور تا پايان فروردين ماه سال جاري با تكيه بر توانمندي هاي متخصصان داخلي به سرانجام رسيد و بر اين اساس به جرات مي توان گفت كه هم اكنون قادر به صدور خدمات فني و مهندسي به ساير كشورها در زمينه تعميرات نيروگاهي هستيم و در اين زمينه كمترين وابستگي را به ساير كشورها داريم.
معاون هماهنگي توليد توانير اضافه كرد: بسياري از نيروگاههاي كشور در طول دوره تعميرات بازتواني مجدد شده و برخي از آنها نيز بهينه سازي و بازسازي شدند و در اين ميان در سال گذشته بعنوان سال همت مضاعف - كار مضاعف راندمان نيروگاه هاي كشور بيش از نيم درصد افزايش يافت.
پيشاهنگ اظهار داشت: در سال گذشته سرويس و نگهداري كليه خطوط و پست هاي انتقال برق بخوبي صورت گرفت و در نقاط حادثه ساز اصلاح و بهينه سازي هاي لازم اجرا شد و موارد اخلال زا در شبكه نيز برطرف شدند.
وي تصريح كرد: شركت توانير توانست زمستان گذشته را با تامين مناسب سوخت مورد نياز نيروگاه هاي كشور بخوبي پشت سر گذارد و اين در حالي بود كه در مدت زيادي از سال بيش از 10 هزار مگاوات ذخيره برق داشتيم كه افزايش صادرات برق را نيز در پي داشته است.
معاون هماهنگي توليد توانير خاطر نشان كرد: واحدهاي حرارتي نيروگاه هاي كشوردر آستانه فصل تابستان آمادگي توليد 37 هزار مگاوات برق را دارند و بقيه نياز برق كشور از نيروگاه هاي برق آبي و ساير منابع تامين مي شود.
وي تاكيد كرد: هم اكنون قطعات نيروگاهي (شير كنترل بويلر) در داخل كشور ساخته مي شود كه پيش از اين تنها در انحصار دو كشور دنيا بود و آن را در اختيار ايران قرار نمي دادند اما ايران به سومين سازنده آن تبديل شده و قيمت تمام شده آن 10 درصد از مشابه خارجي آن كمتر است.


تاریخ خبر: 900222
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی