شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishقانون مقررات صادرات و واردات ایران 1393
جهت دریافت قانون مقررات صادرات و واردات ایران در سال 1393کلیک کنید. ...
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم
آموزش پیشرفته اسناد تجاری و حمل کالا در شرایط تحریم توسط کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی برگزا...


پرتغال

ایران

 
اخبار شورا

صادرات غيرنفتي

وزير بازرگاني:‌

تحقق هدف 45 ميليارد دلاري صادرات غيرنفتي در سال جاري امكان پذير است

تهران - وزيربازرگاني معتقد است با توجه به رشد 32 درصدي صادرات غيرنفتي كشور در ماه نخست سال جاري، تحقق هدف 45 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي امكان پذير است

به گزارش روز سه‌شنبه ايرنا، ‌مهدي غضنفري‌ درديدار با هيات رييسه اتاق‌هاي بازرگاني اصفهان و كاشان تصريح كرد‌: با ‌همت توليدكنندگان و بازرگانان در كنار مديريت و برنامه ريزي خوب اتاق هاي بازرگاني و همچنين حمايت هاي دولت، مي توانيم به اهداف صادراتي در سال 90 دست يابيم.
وي سپس از بخش خصوصي به عنوان گروهي پويا در عرصه اقتصاد كشور نام برد و گفت‌: با تعامل بيشتر و تاسي به بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص سال جهاد اقتصادي‌، بايد از همه انرژي‌هاي خود براي رشد و بالندگي كشور استفاده كنيم‌.
غضنفري افزود:‌ از نظر دولت، بخش خصوصي و به ويژه اعضاي اتاق‌هاي بازرگاني نقش مهمي در اجراي برنامه‌هاي اقتصادي كشور دارند و دولت نيز به آنها اعتماد دارد‌.
وزير بازرگاني با بيان اينكه دولت آماده شنيدن پيشنهادات و نظرات اتاق‌هاي بازرگاني براي انتخاب راه‌حل‌هاي مناسب در حوزه مسائل اقتصادي است‌، اظهار داشت‌: در فضايي توأم با همدلي مي‌توانيم به سمت بهبود وضعيت توليد وصادرات حركت كنيم‌.
وي از منتخبان دور هفتم اتاق‌هاي بازرگاني خواست تا طرح‌هاي خود را براي توسعه استاني و ملي بيان كنند‌.
رييس شوراي عالي نظارت بر اتاق‌هاي بازرگاني اظهار داشت‌: در راستاي منافع اقتصادي هر چه اتاق بازرگاني و دولت بيشتر در كنار يكديگر به سمت جلو حركت كنند به همان نسبت در رسيدن به اهداف اقتصادي كشور تسريع مي‌شود‌.
وزير بازرگاني با ابراز خشنودي از برگزاري هفتمين دور انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني در فضايي سالم و باشكوه در حوزه اتاق‌هاي بازرگاني‌، تاكيد كرد‌: تمام تلاش دولت براي حضور حداكثري و برگزاري انتخاباتي سالم در اين دوره بود كه به لطف خداوند بزرگ اين اتفاق مبارك رخ داد‌.
وي افزود:‌ رييس جمهوري پيش از برگزاري انتخابات تاكيد بسياري بر فراهم نمودن شرايط برگزاري رقابتي با شكوه با حفظ حقوق شهروندي داشتند و تمام كوشش‌ها با هدف تحقق اين دستور بود‌.
غضنفري عنوان كرد‌: وزارت بازرگاني در هنگام برگزاري هفتمين دور انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني نظر خاصي بر روي فرد يا افرادي نداشته و از نظر اين وزارتخانه خودي و غير خودي وجود ندارد و برخورد با همه يكسان است‌.
راه اندازي پورتال ارتباط مستقيم اتاق‌هاي بازرگاني براي طرح مستقيم مسائل با وزارت بازرگاني‌، يكي از خواسته‌هاي مطرح شده در اين نشست بود كه دكتر غضنفري با كليات ايجاد اين سامانه موافقت كرد و قرار شد معاونت توسعه فناوري اطلاعات وزارتخانه اين موضوع را پيگيري كند‌.
پيش از سخنان غضنفري تعدادي از اعضاي هيات رييسه اتاق‌هاي بازرگاني اصفهان و كاشان به بيان مسائل خود پرداخته و پيشنهاداتي را نيز ارايه كردند .
كمبود منابع براي بخش توليد و ناتواني در پرداخت معوقات‌، ضرورت اجراي كامل قانون ماليات بر ارزش افزوده‌، مشخص نبودن مرز صنعت و صنف در شهرستان‌ها‌، كمبود تشكل‌هاي تخصصي و صادراتي كه موجب ناپايداري صادرات مي‌شود و نبود شركت‌هاي حمل ونقل بين‌المللي‌، مسائل ناشي از تعيين حداقل دستمزد و طرح طبقه‌بندي مشاغل در استان اصفهان از جمله مسائل مطرح شده بود .

تاریخ خبر: 900222
ديدار هیئت تجاری پرتغال به سرپرستي شهردار شهر Leiria با رييس شوراي بازرگاني ايران وپرتغال
تبریک ریاست محترم شورا بمناسبت عید فطر
بازتاب مطبوعاتی حضور وزیر امور خارجه پرتغال و هیئت تجاری همراه در اتاق بازرگانی ایران
نهار کاری هیئت مدیره شورا با هیئت بازرگانی پرتغالی
برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش با حضور غول‌های نفتی
آرشیو
 
  نکته امروز
عضو محترم
کلیه اطلاع رسانی های این شورا از طریق ایمیل می باشد،
 در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف شورا دریافت نکرده اید،
 با دبیرخانه این شورا تماس حاصل فرمایید.

فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به شورای بازرگانی ایران و پرتغال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی